Lourdes 5 - 15.07.2023

PIELGRZYMKA DO LOURDES

 

PRAGA- ARS- PARAY LE MONIAL- LOURDES-

AVIGNON- LA SALETTE-  EINSIEDELN

 

    

TERMIN: 5 – 15.07.2023

 

PARAFIA ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA

BIERUŃ STARY

opieka duchowa: ks. Rafał Grzybek

 

PROGRAM RAMOWY:

 

DZIEŃ 1 (4/5.07, wtorek/środa): Wyjazd pielgrzymów o godz. 2:00 w nocy. Przejazd do PRAGI. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania w sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus. Modlitwa przed cudowną figurką, która przedstawia Pana Jezusa w wieku mniej więcej trzech lat. Łaskami słynący wizerunek został wyrzeźbiony w drewnie i pokryty woskiem. Wyobraża Dziecko o pięknej twarzyczce, które prawą dłoń unosi w geście błogosławieństwa, w lewej zaś trzyma kulę symbolizującą świat. Dziecię ubrane jest w białą koszulkę, na którą nakłada się - stosownie do okresu liturgicznego - jedną z ponad 70 szat. Wśród nich są ubiory pochodzące z odległych krajów, takich jak Chiny, Wietnam, Filipiny czy Stany Zjednoczone. Szaty Dzieciątka są bogato dekorowane. Ozdobiono je perłami i granatami, a także srebrem i złotem. Krótki spacer po Pradze. Przejazd do hotelu na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg.


DZIEŃ 2 (6.07, czwartek): Po śniadaniu przejazd ARS. Nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Udział we Mszy św. Nawiedzenie kaplicy „Serca”, kaplicy świec oraz pomieszczeń będących probostwem Świętego. Modlitwa przy relikwiach św. Vianneya, którego ciało nie zostało dotknięte pośmiertnym zniszczeniem. Zakwaterowanie w hotelu lub domu pielgrzyma. Obiadokolacja i 2 nocleg.

 

DZIEŃ 3 (7.07, piątek): Po śniadaniu przejazd do PARAY – LE – MONIAL. Udział we Mszy św. w sanktuarium, gdzie wyjątkową rolę w życiu św. Małgorzaty Marii odegrały cztery objawienia zwane wielkimi. Jezus ukazywał się jej już wcześniej, lecz w latach 1673-1675 w zakonie Sióstr Nawiedzenia w Paray-le-Monial czterokrotnie objawił się z zamiarem przybliżenia istoty kultu swego Serca. Zbawiciel życzył sobie, by czczono Je jako symbol Jego nieskończonej miłości do ludzi i Apostołce powierzył specjalną misję. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i 3 nocleg

 
DZIEŃ 4 (8.07, sobota): Śniadanie. Przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu. Udział we Mszy św. Obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji ze świecami  i 4 nocleg.

 

DZIEŃ 5 (9.07, niedziela): Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, kościół Serca Jezusowego- miejsce chrztu Świętej, Cachot). Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 5 nocleg.

 

DZIEŃ 6 (10.07, poniedziałek): Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 6 nocleg.

 

DZIEŃ 7 (11.07, wtorek): Wczesne śniadanie, przejazd do Prowansji, do AVIGNON- miasta o bogatej historii otoczonego murem obronnym. W XIV wieku papieże przenieśli się tutaj z Rzymu na życzenie króla Filipa IV Pięknego. Awinion był  ośrodkiem religii przez prawie 70 lat. Do dnia dzisiejszego istnieje przepiękny pałac Palais des Papes. W programie również: Katedra Notre Dame, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Czas wolny na zakup regionalnych produktów: olejki zapachowe, naturalne mydełka, kosmetyki na bazie lawendy, wyroby z porcelany.

Przejazd kolejką turystyczną po mieście. Wieczorem obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu na obrzeżach Avignon, zakwaterowanie i 7 nocleg.

 

 

 

DZIEŃ 8 (12.07, środa): Śniadanie. Przejazd do LA SALETTE, które jest usytuowane w Alpach Izerskich na wysokości 1600 m.n.p.m. Msza Św. Zapoznanie się z historią objawień Pięknej Pani- Pojednawczyni Grzeszników, która we wrześniu 1846 roku objawiła się dwom ubogim dzieciom: Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium w La Salette obfituje w uzdrowienia duchowe. Mimo swojej surowości jest oazą wyciszenia i zadumy. Uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Czas wolny na odpoczynek i prywatną modlitwę w otoczeniu majestatycznych alpejskich widoków. Obiadokolacja i 8 nocleg w domu pielgrzyma na wzgórzu saletyńskim.

 

DZIEŃ 9 (13.07, czwartek): Po śniadaniu dalszy pobyt w LA SALETTE. Msza Św. Ok. godz. 13:00 obiad. Po obiedzie przejazd w okolice Genewy na obiadokolację i 9 nocleg.

 

DZIEŃ 10 (14.07, piątek): Po śniadaniu przejazd do EINSIEDELN. Pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym "Szwajcarską Częstochową". Nawiedzenie klasztoru benedyktynów, w którym znajduje się kaplica zbudowana z czarnego marmuru na miejscu poprzedniej skromnej kapliczki. W jej wnętrzu znajduje się figurka Czarnej Madonny, do której co roku przyjeżdża wiele tysięcy pielgrzymów. Figurka Czarnej Madonny pochodzi z XV wieku, wykonana została z drzewa gruszowego i swój kolor zawdzięcza sadzom i dymowi ze świec. Gdy w XIX wieku została poddana renowacji i oczyszczono ją, wierni przeżyli szok, gdy zobaczyli oryginalne kolory figurki. Dlatego bardzo szybko twarz i ręce zostały pokryte czarną farbą. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed łaskami słynącym wizerunkiem. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Obiadokolacja w restauracji. Nocny przejazd do kraju.

 

DZIEŃ 11 (15.07, sobota): Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach porannych.

 

Cena: 3.600zł/ os. (DLA GRUPY MIN. 46 OSÓB)

Cena: 3.750 zł/ os. (DLA GRUPY 40 - 45 OSÓB)

 

+ 80€ na koszty programowe

(bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki, opłaty rezerwacyjne)

 

Cena obejmuje:

- ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów w hotelach 2*/3* lub domach pielgrzyma (w La Salette) Pokoje 2- osobowe z łazienkami;

- TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini barek, DVD, WC);

- WYŻYWIENIE 2x dziennie: 9 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 obiad;

- OPIEKĘ PILOTA na całej trasie;

- OPIEKĘ KAPŁANA;

- REZERWACJE MSZY ŚW.;

- UBEZPIECZENIE: KL (koszty leczenia), w tym CP (leczenie chorób przewlekłych) 10000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15000 zł, oraz bagaż 1000 zł firmy SIGNAL IDUNA;

- ŚPIEWNIK PIELGRZYMA;

- SKŁADKI NA Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Uwagi:

- program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot.

- codziennie planowana jest Msza Św.

- dopłata do pokoju 1- osobowego 950 zł.

 

Opcjonalnie proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy (koszty rezygnacji),

działającego również w przypadku rezygnacji z tytułu zachorowania na COVID-19, oraz z tytułu

nałożenia kwarantanny na podróżnego: składka 5,5% ceny wyjazdu w wersji standard lub 7% z

chorobami przewlekłymi.

Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, proszone są o zgłoszenie tego

faktu w momencie zapisu na pielgrzymkę.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Bartłomieja Apostoła, siedziba: Bieruń, Krakowska 3.