Duszpasterstwo

PIELGRZYMKA WIELKOPOSTNA

PIERWSZA PIELGRZYMKA WIELKOPOSTNA

 

do kościołów stacyjnych dekanatów:

Lędziny, Bieruń, Mysłowice, Tychy Nowe i Tychy Stare

6 marca - 14 kwietnia 2019

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W 1. LĘDZIŃSKIEJ PIELGRZYMCE WIELKOPOSTNEJ WG TRADYCJI RZYMSKIEJ, ZAPOCZĄTKOWANEJ PRZEZ PAPIEŻA GRZEGORZA WIELKIEGO W VI WIEKU.

 

W ROKU 2006 PAPIEŻ BENEDYKT XVI POWIEDZIAŁ: 'TRADYCJA KOŚCIOŁÓW STACYJNYCH ZACHOWUJE SW OJĄ WARTOŚĆ MIMO MINIONYCH WIEKÓW',

 

KOŚCIOŁY STACYJNE TO 40 KOŚCIOŁÓW Z DEKANATÓW:

LĘDZINY, BIERUŃ, MYSŁOWICE, TYCHY NOWE I TYCHY STARE, W KTÓRYCH GROMADZIMY SIĘ PODCZAS WIELKIEGO POSTU NA PIERWSZEJ MSZY ŚW.

PRZEZ CZTERDZIEŚCI DNI UDAJEMY SIĘ NA PORANNĄ MSZĘ ŚW. CODZIENNIE DO INNEGO KOŚCIOŁA. W PIELGRZYMCE MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ KAŻDY, MOŻNA RÓWNIEŻ DOŁĄCZYĆ W CZASIE PIELGRZYMKI.
 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PIELGRZYMCE - NIECH TO BĘDZIE NASZE ŚWIADECTWO WIARY W SYNA BOŻEGO.

NIECH BĘDZIE CZASEM SZCZEGÓLNEJ MODLITWY, NAWRÓCENIA, NOWEGO ŻYCIA Z CHRYSTUSEM I PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

 

INFORMACJE TELEFONICZNE 510 606 609 (WIECZOREM) ORAZ W KOŚCIELE PW. MATKI BOSKIEJ RÓŻAŃCOWEJ W LĘDZINACH TEL.32 216-60-84.

SZCZEGÓŁOWE KALENDARIUM Z WYKAZEM KOŚCIOŁÓW ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ:

 

06.03.2019, Środa Popielcowa godz. 8:00

Parafia Matki Boskiej Różańcowej, Aleja M.B. Różańcowej 8, Lędziny.

Msza św. w int. pielgrzymów i ich rodzin.

07.03.2019, czwartek, godz. 6:30

Parafia św. Anny w Lędzinach, ul. Ks. Pawła Kontnego 5, Lędziny.

08.03.2019, piątek, godz. 6:30

Parafia Chrystusa Króla w Hołdunowie, ul. Lewandowskiej 42 a, Lędziny.

09.03.2019, sobota, godz. 7:00

Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie, ul. Imielińska 89, Imielin.


10.03.2019, niedziela, godz. 9:00

Parafia św. Klemensa w Lędzinach, ul. Czesława Miłosza 2, Lędziny.


11.03.2019, poniedziałek, godz. 6:30

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim, ul. Śląska 11, Chełm Śląski


12.03.2019, wtorek, godz. 7:00

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Goławcu, ul. Goławiecka 44, Lędziny.


13.03.2019, środa, godz. 7.00

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Górkach, ul. Lipowa 77, Lędziny.


14.03.2019, czwartek, godz. 7.00

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu Nowym, ul. Warszawska 295, Bieruń Nowy.


15.03.2019, piątek, godz. 6.30

Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bojszowach Starych, ul. Szczęsna 4, Bojszowy.


16.03.2019, sobota, godz. 7.00

Parafia Świętej Barbary w Bieruniu Nowym, ul. Kościelna 3, Bieruń Nowy.


17.03.2019, niedziela, godz. 7:00

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu Starym, ul. Krakowska 3, Bieruń Stary.


18.03.2019, poniedziałek, godz. 7:00

Parafia Miłosierdzia Bożego w Tychach, ul. Gen. Andersa 25, Tychy.


19.03.2019, wtorek, godz. 7:00

Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Tychach, ul. Kopernika 5, Tychy.


20.03.2019, środa, godz. 7:00

Parafia Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych, ul. Sierpowa 36, Bojszowy


21.03.2019, czwartek, godz. 8:00

Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Tychach, ul. Żwakowska 65, Tychy.


22.03.2019, piątek, godz. 6:30

Parafia Świętej Marii Magdaleny w Tychach, ul. Ks. Damrota 62, Tychy.


23.03.2019, sobota, godz. 7:00

Parafia Świętej Rodziny w Tychach, ul. Elfów 29, Tychy.


24.03.2019, niedziela, godz. 8:00

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Międzyrzeczu, ul. Farska 2, Bojszowy.


25.03.2019, poniedziałek, godz. 8:00

Parafia Krzyża Świętego w Czułowie, ul. Bzów 15, Tychy.


26.03.2019, wtorek, godz. 7,00

Parafia Błogosławionej Karoliny w Tychach, ul. Ks. Józefa Tischnera 50, Tychy.


27.03.2019, środa, godz. 7:00

Parafia Ducha Świętego w Tychach, ul. Myśliwska 43, Tychy.


28.03.2019, czwartek, godz. 7:00

Parafia Świętego Benedykta w Tychach, ul. Nałkowskiej 19, Tychy.


29.03.2019, piątek, godz. 7:00

Parafia Świętego Franciszka z Asyżu i Świętej Klary w Tychach, ul. Paprocańska 90, Tychy.


30.03.2019, sobota, godz. 8:00

Parafia Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Cielmicach, ul. Targiela 145, Tychy.


31.03.2019, niedziela, godz. 7:00

Parafia Świętego Krzysztofa w Tychach, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, Tychy.


01.04.2019, poniedziałek, godz. 7:30

Parafia Świętego Maksymiliana Kolbego w Tychach, Pl. Zbawiciela 1, Tychy.


02.04.2019, wtorek. godz. 7:00

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paprocanach, ul. Paprocańska 160, Tychy.


03.04.2019, środa godz. 6:30

Parafia Świętego Ojca Pio w Mąkołowcu, ul. Przepiórek 50, Tychy.


04.04.2019, czwartek, godz. 8:00

Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach, ul. Wilcza 11, Tychy.


05.04.2019, piątek, godz. 8:00

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Brzezince, ul. Kościelna 14, Mysłowice.


06.04.2019, sobota, godz. 8:00

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach, ul. Gen. Jerzego Ziętka 25, Mysłowice.


07.04.2019, niedziela, godz. 9:30

Parafia Ciała i Krwi Pańskiej w Ławkach, ul. Murckowska 147, Mysłowice.


08.04.2019, poniedziałek, godz. 8:00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach, ul. Kubicy 5, Mysłowice.


09.04.2019, wtorek, godz. 7:00

Parafia Świętego Józefa Robotnika w Wartogłowcu, ul. Dzwonkowa 54, Tychy.


10.04.2019, środa, godz. 7:00

Parafia Świętego Józefa w Krasowach, ul. PCK 209, Mysłowice.


11.04.2019, czwartek, godz. 7:00

Parafia Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach, ul. Kościelna 30, Tychy.


12.04.2019, piątek, godz. 7:30

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Wesołej, ul. Wiosny Ludów 46, Mysłowice.


13.04.2019, sobota, godz. 8:00

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, ul. Starokościelna 3, Mysłowice.


14.04.2019, Niedziela Palmowa, godz. 9:00

Parafia M.B. Różańcowej, Aleja Matki Boskiej Różańcowej 8, Lędziny.

Msza św. w int. pielgrzymów i ich rodzin.

 

 


CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO - ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU


40-GODZINNE NABOŻEŃSTWO

Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu

 

NIEDZIELA    3 marca 2019 r.

 

     15.00     wystawienie Najświętszego Sakramentu

                   Koronka do Miłosierdzia Bożego

                   adoracja indywidualna

     16.00     adoracja grup duszpasterskich i modlitewnych

     16.30     nabożeństwo eucharystyczne  

 

PONIEDZIAŁEK    4 marca 2019 r. 

 

  6.30

Msza św.

  7.00

wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja uczestników Mszy św.

  8.00

ul. Ks. Trochy, Ks. Macierzyńskiego, Ks. Kudery, J. Spyry

  9.00

Apostolstwo Dobrej Śmierci

10.00

Ściernie

11.00

Jajosty

12.00

Domy Polne

13.00

Rynek, ulice przyległe, ul. Oświęcimska

14.00

ul. Marcina, Mleczna, Krótka, Sekretna

15.00

Czciciele Miłosierdzia Bożego

16.00

17.00

ul. Krakowska

adoracja indywidualna

17.30

nabożeństwo eucharystyczne

18.00

Msza św.

 

WTOREK    5 marca 2019 r. 

 

  6.30

Msza św.

  7.00

wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja uczestników Mszy św.

  8.00

ul. Słowackiego, Kopcowa

  9.00

ul. Łysinowa i ulice przyległe

10.00

ul. Bojszowska i Gołysowa

11.00

ul. Zdrowia, Staromłyńska, Rędzinna

12.00

ul. Barańcowa i ulice przyległe

13.00

Czciciele Matki Bożej Różańcowej

14.00

Grupa Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym

15.00

Czciciele Miłosierdzia Bożego

16.00

17.00

Akcja Katolicka

adoracja indywidualna

17.30

nabożeństwo eucharystyczne

18.00

Msza św.


NAUKI PRZEDŚLUBNE W ROKU DUSZPASTERSKIM 2018/2019

Na cykl nauk przedślubnych składają się 4 spotkania.
Nauki odbywają się w Domu Parafialnym; początek spotkania godz. 18.45. 
Tematyka spotkań przypisana jest do konkretnych dni każdego miesiąca:
temat 1.:        7 września 2018
                      5 października 2018
                      2 listopada 2018
                      1 lutego 2019
                      1 marca 2019
                      5 kwietnia 2019
                    10 maja 2019
                      7 czerwca 2019
temat 2.:      14 września 2018
                    12 października 2018
                      9 listopada 2018
                      8 lutego 2019
                      8 marca 2019
                    12 kwietnia 2019
                    17 maja 2019
                    14 czerwca 2019
temat 3.:      19 września 2018
                    17 października 2018
                    14 listopada 2018
                    20 lutego 2019
                    13 marca 2019
                    17 kwietnia 2019
                    22 maja 2019
                    19 czerwca 2019
temat 4.:      26 września 2018
                    24 października 2018
                    21 listopada 2018
                    27 lutego 2019
                    20 marca 2019
                    24 kwietnia 2019
                    29 maja 2019
                    26 czerwca 2019

            

ZARĘCZYNY U ŚW. WALENTEGO


Ważnym wydarzeniem, przygotowującym do zawarcia sakramentu małżeństwa, powinny być zaręczyny.
Wydarzenie to można przeżyć nie tylko w gronie najbliższych, ale we wspólnocie modlącego się Kościoła.
Stąd nasze zaproszenie na MSZĘ ŚW. ZARĘCZYNOWĄ.
Pary planujące zawarcie małżeństwa
(już zaręczone oraz te, które chciałyby zaręczyny odbyć podczas Eucharystii sprawowanej podczas odpustu ku czci św. Walentego)
zapraszamy do naszego sanktuarium
w czwartek 14 lutego 2019 r. o godz. 16.00.
Rodzice przyszłych nowożeńców również mile widziani!



POGRZEBY

+ Marian Szostek, lat 61, z ul. Bojszowskiej
wtorek, 19 marca, godz. 8.45
 sanktuarium św. Walentego





1

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest PARAFIA ŚW. BARTŁOMIEJA AP. W BIERUNIU STARYM, siedziba: Bieruń, ul. Krakowska 3.

english version deutsch version